14 listopada 2024 r., podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej, nauczyciele zaangażowani w Projekt nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191, zatytułowany „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem Erasmus+”, podzielili się swoimi doświadczeniami z udziału w tym przedsięwzięciu. Projekt stał się doskonałą okazją do zdobycia nowych praktyk, inspiracji i wymiany wiedzy.
Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące systemu edukacji w Grecji, zwracając uwagę na kluczowe różnice i podobieństwa w odniesieniu do polskiego systemu kształcenia, zaobserwowane podczas mobilności. Uczestnicy projektu, pełniący rolę obserwatorów, przygotowali prezentację multimedialną, która przybliżyła zgromadzonym nowoczesne i innowacyjne metody prowadzenia zajęć stosowane w greckich placówkach edukacyjnych.
Projekt znacząco przyczynił się do rozwoju naszej szkoły. Zdobyta wiedza oraz nowe doświadczenia stały się impulsem do weryfikacji i doskonalenia dotychczasowych metod pracy dydaktycznej, wzbogacając je o nowe, bardziej efektywne rozwiązania.
06.11.2024 r.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu, podczas którego uczestnicy projektu Erasmus+ zaprezentowali swoje doświadczenia i wyniki pracy związane z udziałem w projekcie unijnym. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje program Erasmus+.
Projekt nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191, pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości - rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+” realizowany w ramach konkursu Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej w ramach Programu Erasmus+
3
Kalimera!
Nasza grecka przygoda dobiegła końca! Uczestnicy projektu
nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”, realizowanego w ramach konkursu „Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” programu Erasmus+, wracają pełni nowych doświadczeń, wiedzy i wspomnień. Projekt pozwolił uczniom na rozwój zarówno edukacyjny, jak i osobisty, a zdobyte umiejętności i międzynarodowe kontakty będą cennym kapitałem na przyszłość. Τα λέμε!
25
W ramach projektu nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”
, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu inspirujących wydarzeniach i warsztatach. Odwiedzili spektakularne Meteory, brali udział w zajęciach komputerowych oraz odwiedzili starożytne miasto Dion. Te wyjątkowe miejsca umożliwiły im zgłębianie greckiej kultury i historii.
Szczególnym momentem projektu był minikoncert zespołu 'Dumka', który wystąpił przed międzynarodową publicznością, promując współpracę i wymianę kulturową. Projekt nie tylko wspiera rozwój uczniów, ale także oferuje niezapomniane doświadczenia, które na długo pozostaną w ich pamięci.
11
W ramach projektu nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”
, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu inspirujących wydarzeniach i warsztatach. Odwiedzili spektakularne Meteory, brali udział w zajęciach komputerowych oraz odwiedzili starożytne miasto Dion. Te wyjątkowe miejsca umożliwiły im zgłębianie greckiej kultury i historii.
Szczególnym momentem projektu był minikoncert zespołu 'Dumka', który wystąpił przed międzynarodową publicznością, promując współpracę i wymianę kulturową. Projekt nie tylko wspiera rozwój uczniów, ale także oferuje niezapomniane doświadczenia, które na długo pozostaną w ich pamięci.
21
Uczestnicy projektu nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”, realizowanego w ramach konkursu „Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” programu Erasmus+, aktywnie poznają nowe miejsca i kultury, rozwijając swoje umiejętności i wiedzę. W ramach projektu odwiedzili malowniczą wyspę Skiathos
oraz Park Narodowy Olimpu w Litochoro
, co pozwoliło im nie tylko na odpoczynek, ale także na edukacyjne odkrywanie przyrody i historii Grecji.
6
Grecka przygoda trwa!
W ramach projektu nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”, realizowanego w konkursie „Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” programu Erasmus+, uczniowie wzięli udział w szeregu aktywności.
Odwiedzili Centrum Informacji o Olimpie w Litochoro, a następnie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, tworząc prezentacje w programie Canva
na podstawie informacji zgromadzonych podczas wizyty w muzeum. Kolejnym punktem programu były zajęcia w szkole partnerskiej w Leptokarii, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne, przybliżając ukraińską tradycję. Z kolei grecka młodzież przedstawiła swoje tradycyjne tańce, co wzbogaciło kulturalną wymianę doświadczeń między uczestnikami.
Ponadto, uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami małych firm, badając potencjał gospodarczy regionu, w którym przebywają. Jednym z ciekawszych punktów programu była także wizyta w malowniczym Starym Panteleimonie
, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń.
31
Uczestnicy projektu nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”, realizowanego w ramach konkursu „Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” programu Erasmus+, brali udział w zajęciach w szkole partnerskiej w Leptokarii, poznając system greckiej oświaty, historię i geografię Grecji oraz doskonalili język angielski, spędzając czas z uczniami tamtejszej szkoły. W wolnym czasie mieli okazję zwiedzić zamek w Platamonas i nauczyć się tradycyjnych greckich tańców.
13
Uczestnicy projektu Erasmus+ bezpiecznie dotarli do Grecji!
Z przyjemnością informujemy, że uczestnicy projektu nr 2024-1-PL01-KA122 SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”, realizowanego w ramach konkursu „Krótkoterminowe projekty mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” programu Erasmus+, szczęśliwie przybyli do Grecji. Na miejscu odbyły się już pierwsze zajęcia oraz spotkanie z organizatorami.
Ostatnie przygotowania
Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu w ramach projektu nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191 pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości – rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”. Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” programu Erasmus+.
W dniach 21–24 września 2024 r. Pan Jakub Klepański, zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wraz z Panią Martą Mycio, szkolnym koordynatorem projektu, uczestniczyli w wizycie przygotowawczej w szkole w Leptokarii (Grecja). Podczas wizyty podpisano umowę o współpracy oraz zapoznano się ze specyfiką placówki, w której uczestnicy projektu będą brać udział w zajęciach. Celem wizyty było również sprawdzenie warunków zakwaterowania uczestników.
Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie projektu i nowe możliwości, jakie przyniesie naszym uczniom i kadrze!
Europejska szkoła wielkich możliwości - rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+”
W ramach przygotowań do wyjazdu rozpoczęły się zajęcia dla uczestników projektu
nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000238191, pt. „Europejska szkoła wielkich możliwości - rozwój uczniów, kadry i szkoły z programem ERASMUS+” realizowanego w ramach konkursu: Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej w ramach Programu Erasmus+.
W tym tygodniu odbyły się spotkania, na których uczniowie poznali specyfikę projektu oraz zapoznali się z podstawowymi słowami i zwrotami niezbędnymi podczas pobytu w Grecji
.
Program współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+, Sektor Edukacja Szkolna.
3
Rekrutacja
Erasmus+ czas start!
Ruszamy z rekrutacją!
Regulamin dostępny na LIBRUSIE I w sekretariacie szkoły.
I ETAP REKRUTRACJI:
Uczniowie pobierają i składają wnioski od 04.09.2024 r. do 06.09.2024 (piątek) do godziny 12:00 (w sekretariacie szkoły lub u koordynatorów projektu: p. Marty Mycio, p. Jarosława Bakuna).
II ETAP REKTUTACJI:
09.09.2024 – 10.09.2024 r. (kreatywna autoprezentacja przed Komisją Rekrutacyjną)
Nauczyciele wnioski pobierają od 09.09.2024 i składają w sekretariacie szkoły do 12.09.2024 r. do godziny 12:00
Formularze rekrutacyjne
Już wkrótce ruszy rekrutacja!